MacOS Operační Systém
Photo of author

Jak řešit chybu „Archivační utilita“ na Macu (Chyba 22: Neplatný argument)

Vlastnit Mac znamená vstoupit do světa bezpečnosti, inovace a spolehlivosti. Ale i přesto se občas mohou objevit problémy, které naruší naše každodenní používání. Jednou z takových frustrujících chyb je chyba „Archivační utilita“ s kódem 22, která se objevuje při pokusech o otevření určitých souborů. Tato chyba může být značně nepříjemná, zejména pokud často pracujete s archivy nebo se snažíte přistoupit k důležitým datům. Avšak nezoufejte! V tomto článku se podíváme na možné příčiny této chyby a naučíme se, jak ji efektivně vyřešit, aby váš Mac opět pracoval v plné síle, beze strachu z chyb.
Jak se vypořádat s chybou

Jak se vypořádat s chybou „Archivační utilita“ na Macu (Chyba 22: Neplatný argument)

Pokud jste na svém Macu narazili na chybu „Archivační utilita“ s označením „Chyba 22: Neplatný argument,“ nezoufejte, existuje několik možností, jak se s touto chybou vypořádat. Následující postupy vám pomohou vyřešit tento problém a opět plně využívat archivační utilitu na svém Macu.

1. Zkontrolujte kompatibilitu: Ujistěte se, že verze archivační utilit na Macu je kompatibilní s vaším operačním systémem. Pokud používáte starší verzi systému, může dojít k nesrovnalostem a chybám. Aktualizujte software na nejnovější verzi a zkontrolujte, zda se chyba opakuje.

2. Restartujte váš Mac: Někdy jednoduchý restart může pomoci vyřešit problémy s chybou „Archivační utilita.“ Zavřete všechny otevřené programy, klikněte na „Apple“ v horním levém rohu a vyberte možnost „Restartovat.“ Po restartu se pokuste znovu otevřít archivační utilitu a ujistěte se, zda chyba zmizela.

3. Vyčistěte mezipaměť: Správa mezipaměti na Macu může také pomoci odstranit chyby a zvýšit výkon. Otevřete Finder, přejděte na složku „Aplikace“ a vyberte „Utilita systému.“ Poté klikněte na „Disková služba“ a vyberte svůj pevný disk. Klikněte na tlačítko „Vyčistit mezipaměť“ a počkejte, dokud se proces nedokončí. Po vyčištění mezipaměti zkuste znovu použít archivační utilitu a zkontrolujte, zda se chyba 22 stále objevuje.

Sledování těchto kroků by mělo pomoci vyřešit chybu „Archivační utilita“ s označením „Chyba 22: Neplatný argument“ na vašem Macu. Pokud se problém stále opakuje, doporučujeme vyhledat další řešení na oficiálních stránkách Apple nebo kontaktovat jejich zákaznickou podporu pro další pomoc.
Možné příčiny a vysvětlení chyby

Možné příčiny a vysvětlení chyby „Archivační utilita“ na Macu

Existuje několik možných příčin a vysvětlení chyby „Archivační utilita“ na Macu. Nejčastěji se tento typ chyby vyskytuje v důsledku některých technických problémů nebo nesprávné konfigurace. Zde je několik potenciálních scénářů, které by mohly vést k této chybě:

1. Nedostatek dostupného místa na pevném disku: Pokud na vašem Macu není dostatek volného místa na pevném disku, může to způsobit problémy při archivaci souborů. Ujistěte se, že máte dostatek volného místa a smažte nepotřebné soubory nebo aplikace, abyste uvolnili místo.

2. Porušené soubory nebo složky: Chyba „Archivační utilita“ se také může objevit, pokud existují porušené soubory nebo složky, které se pokoušíte archivovat. Toto může nastat v případě, kdy soubory nebo složky obsahují nesprávná oprávnění nebo jsou poškozeny. Ujistěte se, že všechny soubory a složky, které se pokoušíte archivovat, jsou v pořádku a neobsahují žádné chyby nebo poškození.

Pokud se setkáte s chybou „Archivační utilita“ na svém Macu, můžete vyzkoušet tyto kroky k odstranění problému. Pokud tyto kroky nepomohou, je možné, že se jedná o hlubší problém ve vašem systému nebo v archivech samotných. V takovém případě byste mohli zvážit kontaktování technické podpory nebo profesionála, který vám pomůže s diagnostikou a opravou této chyby.
Jak napravit chybu

Jak napravit chybu „Archivační utilita“ na Macu (Chyba 22: Neplatný argument)

Pokud se na vašem Macu objevuje chybová zpráva „Archivační utilita“ s chybou 22: Neplatný argument, nezoufejte. Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste tuto chybu vyřešili a vrátili se k plynulému používání vašeho zařízení.

Prvním krokem, který můžete zkusit, je aktualizace softwaru na vašem Macu. Úprava chyb a opravy jsou obvykle součástí softwarových aktualizací, takže tímto způsobem můžete mít šanci odstranit nežádoucí chybu. Stačí kliknout na ikonu „“ v horním levém rohu obrazovky, vybrat možnost „O tomto Macu“ a poté kliknout na tlačítko „Aktualizace softwaru“. Pokud jsou k dispozici dostupné aktualizace, nainstalujte je a restartujte váš Mac.

Pokud update softwaru nepomohl, můžete vyzkoušet odstranit chybu 22 tím, že vymažete zaznamenané soubory chybového archivačního nástroje. Proveďte následující kroky k výběru a smazání těchto souborů:

1. Otevřete Terminál v aplikaci Launchpad nebo v Docku.
2. Zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:
„`
sudo find /var/folders -name com.apple.archiveutility* -exec rm -rf {} ;
„`
Tento příkaz odstraní všechny záznamy o chybových souborech archivační utilitou na vašem Macu. Po dokončení restartujte váš Mac a zkontrolujte, zda se chyba 22 již neobjevuje při používání archivačního nástroje.
Návod k odstranění chyby

Máte-li na svém Macu problém s chybou „Archivační utilita“ a zobrazuje se vám chybové hlášení s kódem 22: Neplatný argument, nezoufejte. Tato chyba se obvykle vyskytuje kvůli několika možným příčinám, ale existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout k jejímu odstranění.

1. Zkontrolujte soubor, se kterým pracujete: Chyba 22 se někdy objevuje, když se snažíte pracovat s souborem, který je poškozený nebo neplatný. Zkuste opakovaně otevřít soubor a pokud se chyba opakuje, zkuste použít jiný soubor stejného typu. Pokud chyba zmizí, pravděpodobně byl původní soubor poškozený.

2. Aktualizujte software: Chyba 22 může také vzniknout kvůli zastaralé verzi archivační utility. Zkontrolujte, zda máte nejnovější verzi této utility a aktualizujte ji, pokud je to možné. Můžete ji najít na oficiálních webových stránkách nebo v aplikaci App Store. Po aktualizaci se může chyba vyřešit a archivace by měla být opět bezproblémová.

Sledováním těchto jednoduchých kroků byste měli být schopni odstranit chybu „Archivační utilita“ s kódem 22: Neplatný argument na svém Macu. Pokud se chyba i přes tyto kroky stále objevuje, doporučuje se kontaktovat podporu Apple nebo Apple autorizovaného servisního partnera pro další pomoc a řešení tohoto problému.

Tipy a triky pro prevenci chyby „Archivační utilita“ na Macu (Chyba 22: Neplatný argument)

Pokud se při používání „Archivační utilita“ na Macu setkáte s chybou 22: Neplatný argument, existují některé tipy a triky, které vám pomohou ji vyřešit. Zde je několik užitečných informací:

1. Zkontrolujte formát souborů: Při archivaci souborů je důležité, aby formáty souborů odpovídaly podporovaným formátům „Archivační utilitou“. Ujistěte se, že soubory jsou ve správném formátu a neobsahují žádné neplatné znaky nebo symboly.

2. Zkontrolujte velikost souborů: Chyba 22 může být způsobena překročením povolené velikosti souborů. Pokud se snažíte archivovat velké soubory, zkontrolujte, zda nepřesahují omezení. Pokud ano, můžete je rozdělit na menší části nebo použít jiné archivační nástroje, které podporují větší soubory.

Další tipy a triky mohou zahrnovat aktualizaci „Archivační utilitu“ na nejnovější verzi, restartování Macu a zkontrolování souborového systému na případné chyby. Pokud i přes pokusy problém přetrvává, doporučuje se vyhledat odbornou pomoc od Applových technických specialistů nebo se obrátit na fóra a diskusní skupiny, kde mohou ostatní uživatelé sdílet své zkušenosti a nápady na řešení této chyby.

Dříve osvědčené metody opravy chyby „Archivační utilita“ na Macu (Chyba 22: Neplatný argument)

Pokud jste se setkali s chybou 22 při pokusu o opravu „Archivační utilita“ na svém Macu, nezoufejte! Existuje několik osvědčených metod, které by vám mohly pomoci vyřešit tuto frustrující situaci. V následujících odstavcích najdete několik užitečných tipů a triků, které by mohly být řešením vašeho problému.

1. Zkontrolujte dostupné aktualizace: Prvním krokem je zjistit, zda máte nejnovější verzi „Archivační utility“ nainstalovanou na vašem Macu. Přejděte do App Store a vyhledejte aktualizace pro tento program. Pokud jsou dostupné aktualizace, stačí je nainstalovat, protože často obsahují opravy chyb a vylepšení.

2. Restartujte Mac a zkuste to znovu: Jednoduchý restart vašeho Macu může někdy stačit k vyřešení problému. Uzavřete všechny otevřené aplikace, klikněte na ikonu Apple v levém horním rohu obrazovky a zvolte možnost „Restart“. Poté, co se Mac znovu spustí, zkuste znovu použít „Archivační utilitu“.

Jak se vyhnout chybě „Archivační utilita“ na Macu – nejlepší postupy a doporučení

Archivační utilita na Macu je nezbytným nástrojem pro komprimaci a dekomprimaci souborů. Nicméně, může se občas objevit chyba, která nám brání v plném využití tohoto užitečného nástroje. Následující nejlepší postupy a doporučení vám pomohou vyhnout se těmto chybám a zajistit plynulý a bezproblémový provoz archivační utility.

1. Aktualizujte svůj operační systém: Před použitím jakékoli archivační utility je důležité mít nejnovější verzi operačního systému na vašem Macu. Aktualizace systému může opravit známé chyby a přidat nové funkce, které mohou ovlivnit archivaci a dearchivaci souborů.

2. Použijte spolehlivou archivační utilitu: Existuje mnoho archivačních utilit dostupných pro Mac, ale ne všechny jsou spolehlivé a bez chyb. Doporučujeme volit osvědčené a důvěryhodné nástroje, které mají pozitivní recenze od uživatelů a dobrou podporu. To vám pomůže minimalizovat riziko výskytu chyb při práci s archivačními soubory.

3. Vyhýbejte se archivaci nebo dearchivaci při nízkém stavu paměti: Archivace a dearchivace souborů může vyžadovat dostatečné množství operační paměti (RAM). Pokud máte otevřeno mnoho programů nebo webových stránek, zaměřte se na jejich zavření nebo minimalizaci před spuštěním archivační utilit. To pomůže zabránit chybám způsobeným nedostatkem paměti.

Klíčové Poznatky

Doufáme, že vám tento článek pomohl vyřešit chybu „Archivační utilita“ na vašem Macu. Samotné řešení chyby 22, tedy „Neplatný argument“, není příliš složité, ale může vyžadovat určitou znalost operačního systému. Prvním krokem je aktualizovat váš systém na nejnovější verzi macOS a zkontrolovat, zda jsou vaše aplikace a nástroje také aktuální. Pokud problém přetrvává, můžete vyzkoušet opravit diskové oprávnění nebo spustit utilitu První pomoc na disku. Rovněž je nutné zkontrolovat, zda nejsou některé soubory nebo složky poškozené. V případě, že ani tato opatření nepomohou, můžete zvážit kontaktování technické podpory Applu nebo navštívit jejich diskuzní fóra, kde najdete možné další řešení od ostatních uživatelů. Ať už je vaše řešení jakékoli, doufáme, že se vám podaří vyřešit tuto chybu a že budete moci nadále plně využívat vaše Mac zařízení bez jakýchkoli obtíží.

Napsat komentář